Pažintis su Jūrate Bortkevičiene

Interviu metu ji pasidalina savo įžvalgomis ir asmenine patirtimi, atskleidžia savo sėkmės formulę bei kokių savybių reikia, norint tapti geru psichologu. Taip pat duoda patarimą savo mokymų žiūrovams.

Ką Jums reiškia žinios?
Žinios - tai mano gyvenimo dalis. Stengiuosi kiekvieną dieną sužinoti ką nors naujo.  Ir kas kart suprantu, kiek dar daug man reikia sužinoti, suprasti. Mano toks darbas - rinkti naujausią informaciją, ją apibendrinti ir pateikti klausytojams jiems suprantama kalba. 

Kas Jus paskatino tapti psichologe bei lektore?
Kad noriu būti psichologė, supratau dar studijuodama pedagogiką. Man patiko į žmogų pažvelgti giliau. Įstojau į VU ir studijuodama psichologiją atradau gebėjimą kalbėti prieš auditoriją. Supratau, kad man tai labai patinka. Kai matai, kad klausytojai gauna naudos, tavęs klausosi, tai įkvėpia dar labiau tobulėti. 
 
Kokių savybių reikia norint tapti gera psichologe?
Mokėti klausytis ir nepriimti visko giliai į širdį. Turi suprasti, kad negali išspręsti ir išgyventi visų žmonių problemų. Problemas žmonės turi spręsti patys. Psichologas tik padeda atrasti kelią į sprendimą. 

Kokia Jūsų sėkmės formulė?
Labai dažnai girdžiu šį klausimą. Mano atsakymas paprastas: “Svarbiausia svajoti, norėti ir tikėti, kad viską gali pasiekti, o tada veikti! Ir niekada nesustoti pusiaukelėje, nes ir neįmanoma tampa įmanoma, kai to tikrai nori.” 

Ką patartumėte savo mokymų žiūrovams?
Pats pagrindinis mano patarimas, tai, kad įgytas žinias taikytų praktikoje, nes tik jas taikant, mes galime pasiekti rezultatą. Ir nebandyti perauklėti kito žmogaus. Nori pakeisti aplinką, pradėk nuo savęs. Mes per dažnai ieškome kaltų ir nenorime pamatyti, kad visų problemų šaltinis esame mes patys. Kai atsigręžiame į save, suprantame, kad tik nuo mūsų pačių priklauso mūsų gyvenimas.  

Kokia Jūsų mėgstamiausia citata arba posakis?
Turiu dvi: 

  1. "Norint prieiti tikslą, pirmiausia reikia eiti."
  2. "Jeigu Tavo svajonės Tavęs negąsdina, vadinasi, jos - nepakankamai didelės."

 

Mokymai:

  1. Vaikų adaptacija darželyje
  2. Kaip padėti vaikams tapti sėkmingais? Esminiai klausimai.
  3. Mano vaikas paauglys
  4. Kaip kurti harmoningus santykius su vaikais?
  5. Pagrindiniai paauglystės etapai
  6. Kaip tinkamai drausminti vaikus?
  7. Kaip padėti vaikams valdyti pyktį?
  8. Kaip padėti vaikams mokytis?
  9. Kaip padėti vaikams tapti sėkmingais?
  10. Esminės problemos paauglystėje
  11. Kaip lavinti vaiko emocinį intelektą