12 patarimų, kaip sukurti efektyvų PowerPoint pristatymą

Kuriant pristatymus, kurie turės šviesti ar įtikinti profesinės aplinkos žmones, ar kuriuos naudosite formaliose situacijose, derėtų atkreipti dėmesį į šiuos patarimus:

1. Sumažinkite skaidrių skaičių iki minimumo. Norėdami aiškiai pateikti mintį ir išlaikyti publikos dėmesį ir susidomėjimą, pateikties skaidrių skaičių sumažinkite iki minimumo.

2. Tekstas turi būti nesudėtingas. Skaidrės tekstas pirmiausiai yra nuorodos jums, kaip kalbėtojui. Efektyvus skaidrės tekstas netrikdo ir padeda žmonėms nuo skaidrės nukreipti dėmesį į jūsų pateikiamą išsamesnę informaciją. Jei pastebite, kad žmonės susitelkia ties skaidrėmis, vadinasi jose gali būti per daug informacijos arba jos gali trukdyti ar kitaip blaškyti.

3. Pasirinkite tokį šriftą, kurį publika galėtų perskaityti iš tolo. Pasirinkus tinkamą šrifto stilių, pavyzdžiui, „Helvetica“ ar „Arial“, pranešimas pasieks daugiau publikos. Venkite siauro šrifto, tokio, kaip „Arial Narrow“ ar šrifto, kuriame yra įmantrių kraštų, pavyzdžiui „Times“.

4. Pasirinkite tokio dydžio šriftą, kad publika jį galėtų perskaityti iš tolo. Pasirinkę tinkamą dydį, galite plačiau paskleisti savo pranešimą.

2 cm dydžio raidę galima perskaityti iš 3 metrų atstumo.

5 cm dydžio raidę galima perskaityti iš 6 metrų atstumo.

7 cm dydžio raidę galima perskaityti iš 9 metrų  atstumo.

Šie matmenys nurodo šrifto dydį jūsų kompiuterio ekrane, o ne šrifto, kurį rodote publikai, naudodami viso ekrano režimą.

5. Kad tekstas būtų paprastas, naudokite punktus su ženkleliais ar trumpus sakinius. Naudokite ženklelių punktus ar trumpus sakinius ir pasistenkite, kad eilutėje būtų tik po vieną teiginį. Nelaužykite teksto. Jūsų tikslas – kad publika klausytų jūsų, o ne skaitytų tai, kas yra ekrane. Kai kurie projektoriai nukerta skaidrių kraštus, taigi ilgi sakiniai gali būti nukirpti. Galite pašalinti jungtukus „ir“ ir „o“ ir pan., kad sumažintumėte žodžių skaičių eilutėje. Atidžiai perskaitykite turinį, kad nepakeistumėte jo prasmės.

6. Pateikdami informaciją, naudokite menines priemones. Pasakokite savo istoriją naudodami grafiką, bet nenuvarginkite publikos naudodami jos per daug.

7. Grafikams ir diagramoms suteikite suprantamas etiketes. Naudokite tik tiek teksto, kiek reikia, kad etiketės elementai diagramoje ar grafike būtų suprantami.

8. Skaidrių fonus parinkite subtilius ir pastovius. Pasirinkite patrauklų ir pastovų šabloną ar temą, kuri nekrinta į akis. Fonas ar dizainas neturėtų atitraukti dėmesio nuo jūsų pranešimo.

9. Naudokite didelį kontrastą tarp fono spalvos ir teksto spalvos. Temos automatiškai parenka kontrastą tarp šviesaus fono ir tamsios spalvos teksto ar tamsaus fono ir šviesios spalvos teksto.

10. Patikrinkite rašybą ir gramatiką. Kad užsitarnautumėte ir išlaikytumėte publikos pagarbą, visuomet tikrinkite savo pristatymo rašybą ir gramatiką.

11. Paprašykite klausytojų klausimus pateikti pabaigoje. Klausimai labai gerai parodo, ar žmones įtraukė jūsų tema ir pristatymo sugebėjimai. Paprašius klausytojų užduoti klausimus pristatymo pabaigoje, jūs išvengsite pertraukinėjimo prezentacijos eigoje.

12. Nepamirškite laiko. Jei jums skirtas 10 minučių laikas, neviršykite. Jei laiko apribojimo nėra, verčiau skirkite mažiau laiko nei daugiau – taip išlaikysite klausytojų dėmesį.