Kasdienis stresas, sukeliantis sveikatos problemas, mažinantis darbingumą, trikdantis tarpasmeninius santykius ir slopinantis pasitenkinimo gyvenimu galimybes vis daugiau tampa neatsiejamu šiuolaikinio gyvenimo palydovu. Su neigiamomis ir destruktyviomis streso pasekmėmis gali padėti tvarkytis įvairios relaksacinės technikos, tačiau jos siejamos su pasyvumu bei atsitraukimu nuo didesnių krūvių ir iššūkių. Šią kontraversiją - valdyti stresą, bet išlikti darbingu ir įsitraukusiu į aktyvų gyvenimą, padeda išspręsti prieš du dešimtmečius sukurta įsisąmoninimu (mindfulness) grįsto streso valdymo metodika, sparčiai išpopuliarėjusi visame pasaulyje.
Įsisąmoninimu grįstos pratybos leidžia ne tik sujungti du tarsi nesuderinamus dalykus (ramybę ir budrumą) į vieną visumą, bet ir ugdyti labai svarbius asmens psichologiniam atsparumui ir išminčiai bruožus, tokius kaip dėmesio koncentravimas ir valdymas, savo minčių, emocijų ir elgesio impulsų įsisąmoninimas, kantrybė, pastabumas, gebėjimas matyti neiškraipytą realybę ir kt.
Gera žinia yra tai, kad pagrindinius įsisąmoninimo įgūdžius, jau galinčius pakeisti gyvenimo kokybę ir darbingumą galima įsisavinti po maždaug 8-10 savaičių pratybų.
Kam skirtas mokymas:
Dalyviai peržiūrėję šį mokymą:
Esminiai klausimai, į kuriuos atsakoma šiame mokyme: