Kokį reikia efektą pasirinkti norint fotografuoti nakties vaizdus? Kuomet nusistatai būtent nakties scenų fotografavimą, viskas liejasi. Kodėl?
Konsultuoja:
Vėtrė Antanavičiūtė
lektorėPasirenkant nakties scenų fotografavimą fotoaparatas automatiškai parenka ilgą išlaikymą, kad tamsoje esantys vaizdai apsišviestų. Lygiai taip pat būtų, jei naudotume M rėžimą ir pasirinktumėme tokius parametrus, kurie naudotų kokybišką ir ryškų vaizdą. Fotografuojant naktį būtinas trikojis stovas. Iš rankos neįmanoma nufotografuoti taip, kad fotoaparatas nesudrebėtų. Ir net naudojant stovą reiktų pasirinkti fotografavimą per laiką, kai nuspaudi mygtuką ir atsitrauki nuo fotoaparato, o užraktas suveikia vėliau. Tik tuomet mes galim tikėtis ryškaus, nesujudėjusio vaizdo. Dar vienas būdas fotografuoti naktį, tai padidinti ISO (matricos jautrumą) iki maksimumo 1600-6400 (viskas priklauso nuo fotoaparato galimybių). Tuomet išlaikymo reiks mažesnio ir gali būti, kad pavyktų nufotografuoti net be stovo. Tik reikia nepamiršti, kad didelis ISO duoda stiprius triukšmus (didelį grūdėtumą ir įvairias spalvas juodoje spalvoje), vėlgi kuo prastesnis fotoaparatas, tuo tie triukšmai labiau matysis.
Man niekaip nepavyksta nufotografuot vaiko. Dienos metu, kambaryje, apšvietimas šoninis, nusistatau TV (Canon EOS 1000D, objektyvas 18-55 kit'inis) 1/250 F 5.6 ISO AUTO, bet man niekaip nesigauna nuotraukos. Visos būna juodos. Gal kažką ne taip darau?
Konsultuoja:
Vėtrė Antanavičiūtė
lektorė5,6 diafragma yra per didelė patalpoje. Per tamsu. Išlaikymas taip pat per didelis 1/250. Maksimum turėtų būti 1/100. Ir ISO reik nustatinėti pačiam pagal kambario šviesumą. Jei tai paprastas daugiabutis, tai ISO būna 800-1600. Ant TV režimo tamsioje patalpoje geriau nefotografuoti. Rinkitės arba Av arba M režimą. ISO nustakinėkit rankiniu būdu, nestatykit ant AUTO. Jei viską nustačius dar tamsu galima naudoti expo korekciją, pliusuojant šviesą. Expo korekcija veikia tik prie P Tv ir Av režimų. M režimu korekcija neveikia. Jums nuotraukos gaunasi tamsios todėl, kad nusistačius 1/250 išlaikymą, fotoaparatas parenka automatiškai mažiausią, pagal jūsų foto aparato galimybes, diafragmą. T.y. jei jūs pritraukiate vaizdą, tai diafragma mažiausia galima 5,6. O jos neužtenka, per tamsu. Dėl to ir gaunasi tamsios nuotraukos.
Sveiki, norėjau pasiteirauti apie objektyvų apžvalgos kampo skaičiavimą. Ar objektyvų skirtų aps-c dydžio jutikliams milimetrus reikia dauginti iš 1,6 (šiuo konkrečiu atveju kalbu apie canon d60 aparato daugiklį) ar rašoma jau padauginus, nes tai ne pilno kadro aparatams skirti objektyvai. PVZ ar objektyvo tamron 17-50 f2,8 matymo kampas (prie 17mm) bus toks pat kaip pilno kadro aparato su uždėtu kad ir canon 16-35 f2,8 (prie to paties židinio nuotolio t.y. 17 mm) ar vistik tamroninius milimetrus reikia dauginti iš 1,6 ir gauname daug siauresnį apžvalgos kampą? Suprantu, kad uždėjus canon 16-35 f2,8 stiklą ant canon d60 apžvalgos kampą gauname 25-56mm, o kaip yra su cropinių objektyvų matymo kampu? tikiuosi, kad pavyko tinkamai suformuluoti klausimą. Dėkoju už atsakymą. Linas
Konsultuoja:
Vėtrė Antanavičiūtė
lektorėVisuose objektyvuose, net ir tuose kurie skirti tik ne pilno kadro vaizdo jutiklius turinčioms kamerom skaičiai rašomi tie, kurie būtų uždėjus ant pilno kadro kamerų. Taigi absoliučiai visus reikia dauginti iš x1.5 ar x1,6 (priklausomai nuo vaizdo jutiklio dydžio) kuo mažesnis vaizdo jutiklis, tuo daugiau vaizdo nusikirps. Taigi Tamron objektyvų, kurie skirti ne pilno kadro kameroms, duomenis vis tiek reikia dauginti iš x1,6 ir konkrečiai Tamron 17-50 f2,8 gaunasi 27-80mm. Pagarbiai Vėtrė