Konsultacijos

Labas vakaras. Aciu labai uz puikius video, jie man labai praverte. Nusipirkau fotoaparata nikon d5600, skaiciau kad pradedant jis visai neblogas. Noriu paveiksluoti, seima, draugu seimas, lauke, viduje, daryti portretines nuotraukas, ir moteru fotosesijas tai domina kokia amunicija reijtu nusipirkti :) uztektu pradziai zoominio objektyvo? Koki reiktu pirkti? Taip pat filtrai patiko, noreciau isigyti tai taip pat kokie labiausiai praverstu? Ir gal zinot kokiu kitu firmu objektyvus, filtrus galima naudoti su nikon? Esu pradedancioji, tai dar zalia, tikiuosi dar ikelsite kokiu nors video ateityje. Aciu labai uz jusu atsakyma.


Jei norite fotografuoti lauke ir viduje, tai objektyvas būtinai turi būti šviesus, tai yra F (diafragmos parametras) turi būti F2,8 arba F4L. Nikon fotoaparatams tinka tiek Nikkor, tiek ir Sigma, Tamron objektyvai, tik reikia skaityti, kad būtų Nikon skirti, nes jie gamina tokius pačius objektyvus ir kitų firmų aparatams. Universaliausi objektyvai yra 24-70, 24-105 ir 24-120. Svarbiausia, kad šie objektyvai turėtų fiksuotą diafragmą, tai yra ne per brūkšnelį, ir ne didesnė nei F4. Gali būti F2,8 arba F4, jei F4 tai šalia dar turi būti raidė L (light). Nokkor 24-70 F2,8, Sigma 24-105 F2,8 Nokkor 24-120 F4 Filtrai reikalingi tik fotografuojant gamtą. Žmonių fotografavimui jie nereikalingi tikrai. Pats universaliausias yra CPL (polerizacinis) filtras. Filtrai perkami pagal objektyvo įstrižainę, tad firmos gali būti pačios įvairiausios. Hoya. Hama, Kenko Cokin. B&W ir kit.

Sveiki. Gal galit pasakyti nikon D5600 yra pilno kadro ar nepilno kadro kamera? Ir kaip zinoti ar objektyvas tinka pilno ar nepilno kadro kamerai? Aciu labai


Nikon D5600 savaime suprantama nėra pilno kadro kamera. Pilno kadro kamera kainuoja bent jau tris kartus brangiau. Ir kai pirksite pilną kadrą, tikrai tai žinosite. Visur net ant dėžutės bus užrašyta Full Frame. Tačiau objektyvus siūlau pirkti pilno kadro kameroms skirtus. Todėl, kad geri objektyvai labai brangūs, tačiau jie ir ilgalaikiai, tarnaus žymiai ilgiau nei pačios kameros. Tad jei ateityje nuspręsite įsigyti pilno kadro kamerą, tai objektyvų pirktis jau nebereikės. Galėsite pirkti Body only. O pilno kadro kameroms skirti objektyvai tinka ir nepilnam kadrui. Bet jei nusipirktumėte tik nepilno kadro kameroms skirtus objektyvus, pilno kadro kameroms jie netiktų.